wasze i nasze miejsce

Spokój i góry

okolica

Jagniątkowa Koliba, Jagniątków
1853

Jagniątków stanowi dziś jedną z dzielnic Jeleniej Góry (od 1998 roku), z racji tego do Jagniątkowa można dojechać komunikacją miejską z centrum Jeleniej Góry w cenie biletu miejskiego (linie nr 9 i 15). To zarazem najwyżej (450-620 metrów n.p.m.) i najbliżej Karkonoszy zlokalizowana dzielnica Jeleniej Góry.

Podgórska lokalizacja Jagniątkowa przyczyniła się do rozkwitu turystyki. Ruch turystyczny zwiększył się jeszcze, kiedy wybudowano linię kolejową z Jeleniej Góry do Piechowic (1891 r.) a potem do Szklarskiej Poręby (1902 r.). Wraz z rozwojem motoryzacji budowano również utwardzone drogi, w tym także do miejscowości podgórskich. W latach 30-tych minionego stulecia powstała droga łącząca Sobieszów, Jagniątków, Michałowice i Piechowice.

Rozbudowana sieć stras rowerowych „Single track” jest gratką dla jeżdżących na rowerach. Jagniątkowa Koliba jest obiektem wyboru wielu podróżnych oferując komfortowy nocleg z wspaniałym klimatem, wyborną kuchnią jak również gwarancją przechowania i zabezpieczenia rowerów jak i całego wyposażenia kolarzy. Zapraszamy również do skorzystania z naszej oferty wypożyczania rowerów.

Jagniątków to odpowiednia baza do wypadów w Karkonosze. Z miejscowości wiedzie dużo szlaków turystycznych przykładowo na okoliczny Zamek Chojnik, do Czarnego Kotła Jagniątkowskiego a także na Śnieżne Kotły – skąd można kontynuować wycieczkę szczytami Karkonoszy w stronę Karpacza bądź Szklarskiej Poręby. Z Jagniątkowa biegną również szlaki turystyczne do innych miejscowości podgórskich: Przesieki, Podgórzyna czy Borowic.

Dolina zamków i pałaców

Magiczne miejsce, które zachwyci każdego

Zamków

Pałaców

Atrakcji